Aktuality - Hranická rozvojová agentura z.s.Hranická rozvojová agentura z.s.

Právě se nacházíte : Aktuality

Dotační poradenství

kompletní zajištění přípravy projektů

10.3.2011

Hipostezka na Potštátsku - realizace již na jaře

První únorový den proběhlo setkání zástupců měst a obcí, přes jejichž katastry je plánováno vedení hipostezky. Jedná se o město Hranice, Potštát, obce Olšovec, Radíkov a Partutovice. Hranická rozvojová agentura získala v roce 2010 dotaci z Programu LEADER na realizaci projektu Hipostezka na Potštátsku, kdy v harmonogramu je zahájení prací uvedeno již v březnu 2011.

Na schůzce přítomní debatovali o spolufinancování projektu. Celkové náklady projektu jsou 410.000 Kč, výše dotace 90%, podíl na spolufinancování činí tedy 41.000 Kč. Tato částka by měla být poměrově rozdělena mezi zapojené obce a města, ale na schůzce zazněly také hlasy o nutnosti zapojení tří koňských farem, jež hipostezka v budoucnu vzájemně propojí. Jsou to farmy na Boňkově, Středolesí a Kovářově.  S majiteli farem bude navázán kontakt a projednán jejich "vklad" do realizace projektu.

Věříme, že realizací projektu Hipostezka na Potštátsku se opět zvedne atraktivita regionu Hranicko a na tento projekt navážou další, právě z oblasti cestovního ruchu.

Fotogalerie:zpět na aktuality

Úvod  |  O nás  |  Služby  |  Reference  |  Kontakt  |  Administrace
Webdesign STUDIO VIRTUALIS