Aktuality - Hranická rozvojová agentura z.s.Hranická rozvojová agentura z.s.

Právě se nacházíte : Aktuality

Dotační poradenství

kompletní zajištění přípravy projektů

2.12.2010

Malí podnikatelé mohou pořídit své investice z dotací

Malí podnikatelé a živnostníci budou mít opět možnost získat dotaci na financování svých záměrů. Program rozvoje venkova ČR připravuje na příští rok další výzvu, která bude zaměřena právě na podporu zakládání podniků a jejich rozvoje. Až 60 % nákladů například na nákup strojního nebo technického vybavení, pořízení výpočetní techniky, stavební úpravy jim může zaplatit Evropská unie.  Administrativa je v tomto případě oproti jiným dotačním programům mnohem méně náročná.  
Žádost o dotaci mohou předložit firmy nebo živnostníci, kteří zaměstnávají nanejvýš 10 zaměstnanců a jejich obrat není vyšší než 2 miliony EUR. V minulých letech získali žadatelé dotace například na tyto záměry: vybavení dílny autoservisu, výstavbu stolařské dílny, zřízení zámečnické dílny, vybudování prodejny zahradnické techniky nebo nákup briketovacího lisu.
Před podáním žádosti o dotaci musí podnikatel znát rozpočet svého projektu, musí mít k dispozici základní doklady o své firmě, a pokud hodlá realizovat projekt zaměřený na výstavbu nebo počítá se stavebními úpravami, je nutné mít stavební povolení opatřené nabytím právní moci nebo ohlášku stavby.
V případě zájmu o konzultaci Vašeho záměru, se můžete obrátit na pracovníky Hranické rozvojové agentury, telefon 581 626 202 nebo agentura@hranickarozvojova.cz.

Fotogalerie:zpět na aktuality

Úvod  |  O nás  |  Služby  |  Reference  |  Kontakt  |  Administrace
Webdesign STUDIO VIRTUALIS