Aktuality - Hranická rozvojová agentura z.s.Hranická rozvojová agentura z.s.

Právě se nacházíte : Aktuality

Dotační poradenství

kompletní zajištění přípravy projektů

15.12.2010

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo nové dotační programy v bytové politice na příští rok

Dotace bude poskytována na podporu regenerace panelových sídlišť, podporu výstavby technické infrastruktury, podporu výstavby podporovaných bytů a podporu oprav domovních olověných rozvodů.

Žádosti o dotaci k této výzvě přijímá Ministerstvo pro místní rozvoj od 20.12.2010 do 28.2.2011.

Největší část dotací bude sloužit k podpoře výstavby bytů sociálního určení. Na tento účel je vyčleněno cca 220 mil. Kč. Čerpání těchto dotací bude umožněno také soukromým subjektům, které chtějí provozovat bydlení sociálního charakteru. Dosud je mohly stavět pouze obce.

Dotace na bytovou jednotku je limitována částkou 600 tisíc korun. V případě bytů pečovatelských a bytů vstupních, určených pro určité sociální skupiny, je pak možné získat částku ve výši až 550 tisíc Kč. Pokud žadatel splní vyšší kritéria energetické náročnosti získá jako bonus dalších 50 tisíc korun.

Novinkou je možnost nákupu již existujícího bytu v dražbě. Stáří takového bytu musí být však prokazatelně nejméně deset let. Ministerstvo tím reaguje na požadavek obcí, některých neziskových subjektů a zejména charitních organizací, provozujících sociální bydlení, o případné využití bytů, které jako opuštěné a tržně nevyužitelné soukromí vlastníci nabízí prodejem k dalšímu využití. V takovém případě je možné získat dotaci až 400 tisíc Kč na jeden byt.


zpět na aktuality

Úvod  |  O nás  |  Služby  |  Reference  |  Kontakt  |  Administrace
Webdesign STUDIO VIRTUALIS