Aktuality - Hranická rozvojová agentura z.s.Hranická rozvojová agentura z.s.

Právě se nacházíte : Aktuality

Dotační poradenství

kompletní zajištění přípravy projektů

15.2.2016

Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II

Podniky a živnostníci mohou získat finanční prostředky díky projektu Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II. Projekt, jež realizuje Úřad práce, je určen na udržení a zvýšení kvalifikace, odbornosti a flexibility zaměstnanců a to formou jejich vzdělávání. To je určeno jak pro stávající zaměstnance, tak i pro potenciální nové zaměstnance.

Firmy tak mohou získat až 85% nákladů nejen na samotná školení, ale i na úhradu mzdových nákladů školených zaměstnanců. Prostřednictvím získané dotace se mohou zaměstnanci účastnit odborných školení úzce profilovaných na jejich pracovní pozici, i školení obecných, která jsou potřebná pro jejich další rozvoj na dané pozici. Možné je také realizovat školení jazyků.

Příjem žádostí o podporu bude zahájen v prvním čtvrtletí roku 2016.

Přínosem projektu pro firmy bude zvýšení odborné kvalifikace Vašich zaměstnanců, získání, či obnovení odborných průkazů, či zdokonalení jazykových a komunikačních dovedností.

 

V oblasti vzdělávání se dále chystá výzva v Operačním programu zaměstnanost – Podnikové vzdělávání zaměstnanců. Ta bude vyhlášena 1. června 2016 a příjem žádostí bude do 1. srpna 2016. Výzva bude zaměřena na další profesní vzdělávání zaměstnanců podporované zaměstnavateli, zaměřené na odborné i klíčové kompetence. Vzdělávání poskytované v oblasti IT, jazyků, softs skills a odborných dovedností. V rámci této výzvy budou přijímány komplexní projekty zahrnující nastavení, či zdokonalení systému vzdělávání ve firmě, realizaci školení, či vybavení a drobnou rekonstrukci prostor pro školení.

 

V případě zájmu o nezávaznou konzultaci, či další informace k možnosti získání dotace nás neváhejte kontaktovat.

Ing. Pavla Bíbrlíková, mob. 739 428 371, bibrlikova@hranickarozvojova.cz

 


zpět na aktuality

Úvod  |  O nás  |  Služby  |  Reference  |  Kontakt  |  Administrace
Webdesign STUDIO VIRTUALIS