Aktuality - Hranická rozvojová agentura z.s.Hranická rozvojová agentura z.s.

Právě se nacházíte : Aktuality

Dotační poradenství

kompletní zajištění přípravy projektů

25.9.2012

Úspěšní účastníci Mlynářského krajánka byli pasováni

Do cechu mlynářského regionu Hranicko byly v sobotu 22. 9. 2012 pasovány na dvě desítky nových mlynářských krajánků. Nejmladším účastníkem byl Jaromír Havran ve věku 10 let, který se stal již pantátou.

Letošní slavnostní vyhlášení proběhlo v rámci velkých oslav 100 let otevření ZŠ Drahotuše, díky kterým si i "Krajánci" mohli poslechnout líbivé tóny písní v podání kapely Hradišťan. Kromě příjemné muziky si mohli návštěvníci vyzkoušet své jezdecké schopnosti na dřevěné dráze, tzv. cyklo-škole, kterou poskytla Autoškola Trčka. V letošním ročníku, který byl již sedmý, jsme pasovali celkem šest "pantátů". To jsou účastníci, kterým se podařilo absolvovat Mlynářského krajánka již pět krát. Do soutěže mlynářský Krajánek se může zapojit kdokoli, kdo rád vyrazí na kole do přírody a chce poznávat nové věci.  Pro rok 2013 bude opět tato soutěž nachystána, stejně jako budeme pokračovat v organizaci společných cyklovýletů, které budou inspirací novým účastníků k získávání mlynářských hodností.

Po úspěšném pasování došlo též na losování zajímavých cen, které do soutěže věnovala znovu firma Cyklosport Ervina Krejčiříka z Hranic. Hlavní ceny byly dvě krásné cyklistické přilby, které symbolicky vyhrála jedna žena a jeden muž.

Děkujeme všem zúčastněným a především ZŠ Drahotuše, která nám umožnila ukončit soutěž Mlynářského krajánka 2012 v rámci krásných oslav 100 let otevření školy, ale také Městu Hranice, které grantem přispělo na zahájení a zakončení Mlynářského krajánka 2012. Město Hranice zastupovala místostarostka Mgr. Pavla Tvrdoňová, která nové „Krajánky“ pasovala.


zpět na aktuality

Úvod  |  O nás  |  Služby  |  Reference  |  Kontakt  |  Administrace
Webdesign STUDIO VIRTUALIS